Bir ilde daha otomobile köpek saldırısı

Sakarya'daki görüntüler hafızalardaki yerini korurken benzer bir haber de Muğla'nın Milas ilçesinden geldi.

Bir ilde daha otomobile köpek saldırısı

Sakarya’da sokak köpeklerinin bir arabanın tamponunu parçaladığı görüntüler hafızalardaki yerini korurken benzer bir haber de Muğla’nın Milas ilçesinden geldi.

Milas’ın Güllük Mahallesi’nde sokak köpekleri bir otomobilde maddi hasar oluşturdu. Güllük Limanı’nda gümrük görevlisi olan Kahraman Kaya, 1 hafta önce 50 bin liraya satın aldığı otomobilini, önceki gece saatlerinde Atatürk Mahallesi’ndeki evinin önüne aracını park etti. Kaya, işe gitmek için sabah uyandığında otomobilinin ön kısmında hasar meydana geldiğini gördü. Otomobilde ve çevrede inceleme yapan Kaya, zararın sokak köpekleri tarafından verildiği bilgisini edindi. Kaskosu da bulunmayan otomobilin yetkili servisiyle görüşen Kaya, durumun garanti kapsamına girmeyeceğini öğrendi. Yaşanan olay karşısında şok olan Kaya, zararı kendi imkânlarıyla karşılayacağını kaydetti.

Bir Köpek Ve Otomobil Vakası Daha

Tehdit neden olabilir

Güllük’teki olayı inceleyen Veteriner Hekim Gülizar Atıcı, hayvanların da insanlar gibi psikolojiye sahip olduğunu belirtti. Köpeklerin araca zarar verme sebebinin, kendi varlıklarının araç sahibi tarafından tehdit edilmesi olabileceğini kaydeden Atıcı, bunun dışında otomobilin kaput kısmına gizlenen bir kediye ulaşmak da olabileceğini dile getirdi. Atıcı, bunun dışında sokak hayvanlarının eşyalara zarar vermesinin çok güçlü bir ihtimal olmadığını kaydetti.
Otomobil sahibi Kaya, kendisinin hayvansever olduğunu, köpeklere herhangi bir zararı dokunmadığını ifade etti.

Marka tesadüfü

Ayrıca Kaya, Sakarya’da yaşanan köpek saldırısında hasar alan araçla, kendi aracının aynı marka olduğuna dikkat çekerek; konunun firma yetkililerince araştırılmasını istedi.