Binali Yıldırım'dan Bahçeli'ye 'başkanlık' teşekkürü: En kısa sürede Meclis'e getireceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "fiili durum hukuki boyut kazansın" önerisini 'teşekkür' ederek yanıtladı.

Binali Yıldırım'dan Bahçeli'ye 'başkanlık' teşekkürü: En kısa sürede Meclis'e getireceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, “fiili durum hukuki boyut kazansın” önerisine teşekkür ederek, teklifi en kısa sürede Meclis’e getireceklerini açıkladı.

AKP Genel Merkezi’ndeki İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Yıldırım, Bahçeli’nin çağrısına ilişkin, “Milletten yana tavır koyan Sayın Devlet Bahçeli’ye de teşekkür ediyorum. Millet için örnek bir davranış sergiledi. Dün yaptığı açıklama umut verici bir açıklama. AK Parti olarak bizim baştan beri söylediğimiz şey, Türkiye fiili durumu hukuki durum haline dönüştürmek mecburiyetindedir. Bir anayasa ihtiyacı artık acil hale gelmiştir. Sayın Bahçeli’nin beyanatları cesaret verici. Biz hazırız. Bu yolda adımları da atacağız. Kararı ya Meclis verecek ya da millet verecek. Milletin verdiği karar en doğru karardır. Kısa sürede Meclis’e yeni anayasa getireceğiz” ifadelerini kullandı.