Başbakanlık'tan 81 ilin emniyetine 'yeni kalkışma' uyarısı

Başbakanlık'tan 81 ilin emniyetine gönderilen yazıda yeni bir kalkışma yapabileceği uyarısı yapıldı.

Başbakanlık'tan 81 ilin emniyetine 'yeni kalkışma' uyarısı
Başbakanlık’tan 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine gönderilen yazıda, 22 Temmuz 2016 Cuma gecesi yeni bir kalkışma yapabileceğinin değerlendirildiği belirtildi ve emniyet personelinin dikkatli olması istendi.

Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Aydın Ergül imzasıyla 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine gönderilen yazıda, 22 Temmuz 2016 Cuma akşamı yeni bir kalkışma yapılabileceğinin değerlendirildiğine yönelik bir bilgilendirme notu geçildiği iddia edildi.

T24’ten Ozan Darıcı’nın haberine göre, Aydın Ergül imzasıyla geçilen “bilgilendirme notu’nda, “İstihbarat birimlerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan deşifre olmamış örgüt üyeleri tarafından özellikle 22 Temmuz 2016 Cuma gecesi, bir kalkışma yapılabileceğinin değerlendirildiği bildirilmiştir. Bu kapsamda; içinde bulunduğunuz teyakkuz halinin devam ettirilerek ve tüm personelin içinde bulunduğumuz kritik süreçte görevini her an azami dikkatle ifa etmesi konusunda bilgilendirilmesini rica ederim” ifadelerine yer verildi.