Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir kalkışmadır

Başbakan Binali Yıldırım da açıklamada bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir kalkışmadır

Başbakan Binali Yıldırım, “Vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin kararı ile olur. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım NTV canlı yayınında, “Vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin kararı ile olur. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir. Vatandaşımın bunu bilmesini işitiyorum. asla ve asla bu gibi kalkışmalara papuç bırakmayacağız. Vatandaşlarımız sakin olsunlar. Asla ve asla bu ve buna benzer çılgınlıklara da müsaade etmeyeceğimizi bilsinler. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Güvenlik güçlerimiz hareke geçmiştir gereği yapılacaktır”

“Asker içinde bir yapılanmanın, teşebbüsünden söz ediyorsunuz anladığımız kadarıyla” sorusu üzerine Yıldırım, “Evet. Bunun adına henüz bir darbe demek doğru olamaz. Kalkışma olduğu doğru. Belirli bölgelerde sorumsuzca devletin emanet ettiği araçları, silahları vatandaşların üzerine giden, onları yere yatıran gruplar var. Kısa sürede anlayarak gereğini yapacağız. Güvenlik güçlerimiz harekete geçmiştir gereği yapılacaktır” diye konuştu.