Bakanlık'tan "mücahit kampı"

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Çanakkale’de "Milli Bilinç Kampı" adıyla düzenlediği kampta çocuklara silahlı eğitim verildi.

Bakanlık'tan

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale’deki “Milli Bilinç Kampı”nda çocuklara silahlı eğitim verildi.

Odatv’den Fethi Yılmaz’ın haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Türkiye İzcilik Federasyonu 22-26 Nisan 2016 tarihleri arasında Çanakkale’de “Milli Bilinç Kampı” yaptı. Kampa katılan ortaokul ve lise öğrencisi çocuklara silahla atış talimi eğitimi verildi.

Kampta silahlı eğitim verilmesini Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı sağladı. Konuyla ilgili bilgi paylaşan kaynaklar eğitimin izci liderler tarafından verildiğini belirtirken, silahla atış yapan çocukların sesten etkilenmemeleri için kulaklık taktıkları görüldü. Daha önce Türkiye İzcilik Federasyonu’nda silah eğitimi verilmediğini söyleyen kaynaklar, silahlı eğitim alan çocukların ortaokul ve lise öğrencileri olduklarını ifade etti.

Silah eğitiminden Bakanlığın bilgisi var

Vahdet yazarı Kerime Yıldız, skandal fotoğraflardan Bakanlığı’ndan haberinin olduğunu gazetedeki köşesinde yazmıştı. Yıldız, kampta atış talimi yapıldığını ifade ederek, “Gençlik Spor Bakanlığı yetkililerine haber verildiğini; fotoğrafların üst düzey yöneticilerin önüne gittiğini duydum. Ümitlendim. İnşallah gereği yapılır. Efendim, Hasan Dinçer Subaşı’nın subay olmayı çok isteyip olamadığı, silahları çok sevdiği İzcilik âleminde meşhûrmuş. Çocukları, kafasında kurguladığı savaş günlerine hazırlamak gibi fanteziler üretiyormuş” ifadelerini kullanmıştı.

İşte Oda TV’nin yayınladığı o skandal fotoğraflar: