Bakan Müezzinoğlu'ndan skandal sözler: Bu ülkenin en büyük külhanbeyi Atatürk'tür

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu skandal sözlere imza attı.

Bakan Müezzinoğlu'ndan skandal sözler: Bu ülkenin en büyük külhanbeyi Atatürk'tür

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 26. Genel Kurulu’unda konuşan Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu skandal sözlere imza attı ve Atatürk’e külhanbeyi dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “külhanbeyi” diye eleştirildiğini belirterek “Bu ülkenin en büyük külhanbeyi, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dünyaya en büyük külhanbeyliğini o yapmıştır, gerektiğinde de bu millet adına milletin liderleri yapmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, Türkiye ekonomisine yönelik eleştirilerin AKP iktidarına ve kanun hükmünde kararnamelere (KHK) bağlanmasını doğru bulmadığını söyledi. Müezzinoğlu, “Bugün yalnız OHAL nedeniyle ‘hukuka ve demokrasiye ihtiyacımız var’ diyen arkadaşlar, 27 Nisan bildirisinde ‘Noktasına, virgülüne aynen katılıyorum’ derken ne demek istiyorlardı” dedi. Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘külhanbeyi’ diye eleştirildiğini de belirterek, “Bu ülkenin en büyük külhanbeyi, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dünyaya en büyük külhanbeyliğini o yapmıştır, gerektiğinde de bu millet adına milletin liderleri yapmak zorundadır” ifadelerini kullandı. Öte yandan yapılan genel kurulda TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı’na MESS Başkanı Kudret Önen seçilirken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Nevzat Seyok ve Tufan Ünal oldu.