Bakan Bozkır'dan AP raportörü Kati Piri'ye tepki: Tarafsızlığını yitirmiştir

AB Bakanı Volkan Bozkır yazılı açıklama yaparak, "Türkiye raportörü Kati Piri, Türkiye'nin meseleleri hakkında tarafsızlığını yitirmiştir" dedi.

Bakan Bozkır'dan AP raportörü Kati Piri'ye tepki: Tarafsızlığını yitirmiştir

Ankara ve Diyarbakır saldırılarından hemen sonra beraberindeki heyetle Türkiye’ye gelen ancak ziyaretini Diyarbakır’la sınırlı tutan Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye raportörü Kati Piri’ye Ankara’dan sert tepki geldi.

AB Bakanı Volkan Bozkır yazılı açıklama yaparak, “Türkiye raportörü Kati Piri, Türkiye’nin meseleleri hakkında tarafsızlığını yitirmiştir” dedi.

Bakan Bozkır, “Avrupa Birliği’nin resmen terör örgütü olarak tanımladığı PKK’ya terör örgütü demeyen Türkiye raportörü Kati Piri’nin bu yaklaşımında ısrarcı olması halinde, Türkiye’de kendine bundan sonra Diyarbakır’da ziyaret ettiği örgütler dışında muhatap bulması da çok zor olacaktır” dedi.

Bakan Bozkır, Piri’nin ziyaretinin hemen ardından kendine ait web sitesinde yayımladığı metne dikkat çekerek “Bu metnin tek bir yerinde bile Avrupa Birliği’nin resmen terör örgütü olarak tanımladığı PKK’ya terör örgütü denilmemektedir. Türk askerinin kesintisiz olarak sivillerin yaşadığı yerleri ateş altında tuttuğu iddia edilmektedir. Bölgedeki terör eylemlerinden ve yürütülen terörle mücadeleden bahsedilmezken, bütün yaşananlar iç savaş olarak tanımlanmaktadır” ifadesini kullandı.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this