Baba-oğul Çetin'in mektubu açılmadan iade edildi

İstanbul'da bir kazada bir polisin ölmesine neden olan Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin, kazadan sonra polis ailesine mektup yazdığı ortaya çıktı

Baba-oğul Çetin'in mektubu açılmadan iade edildi

İstanbul’da 5 ay önce kullandığı lüks otomobille karıştığı kazada bir polisin hayatını kaybetmesine neden olan Rüzgar Çetin ile babası sinema yönetmeni Sinan Çetin’in, olaydan sonra polisin ailesine mektup yazdığı, ancak ailenin mektupları açmadan iade ettiği ortaya çıktı.

Beşiktaş’ta 29 Ocak 2016’da meydana gelen kazada Rüzgar Çetin lüks otomobiliyle polis aracına çarpmış, 34 yaşındaki polis memuru Fatih Alagöz yaşamını yitirirken, yanında bulunan Emre Tetik ise yaralı olarak kurtulmuştu. Tutuklanan Rüzgar Çetin hakkında 22.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

‘Keşke bana olsaydı’

Aileye 2 mektup yazan Rüzgar Çetin ilk mektubunda af diliyor ve şunları söylüyor: “Sayın Alagöz Ailesi, size yaşattığım acılardan dolayı o kadar üzgünüm ki ne diyeceğimi bilmiyorum. Size ne kadar yazsam, ne kadar yalvarsam hayatını kaybeden iki yavrunun babası İsmet Abi’yi geri getiremem. İnsan için bu hayattaki en büyük üzüntü ve zorluk sevdiklerimden ayrı kalmakmış. Bunu cezaevinde öğrendim. Kazadan beri her gün, ‘Keşke bir saniye sonra ya da önce sollasaydım da, kayıp duvara ya da ağaca çarpsaydım. Keşke olan bana olsaydı’ diye kendimi yiyorum ama elimden sizlerin beni affetmesi için dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Geçmişi değiştiremiyorum…Umarım beni affedecek gücü bulursunuz; çünkü affınız benim için dünyadaki en önemli şey.”

Ailenin mektupları açmadan iade ettiği bildirildi.

‘Yalvarıyorum’

Bir türlü yanıt gelmeyen mektupların sonuncusu ise yönetmen Sinan Çetin’in imzasını taşıyordu. “Sevgili Alagöz Ailesi” hitabıyla başlayan satırlar özetle şöyle:

“Günlerdir sizlerin acılı kalbinizi içimde taşıyorum. Ne derseniz, ne hissederseniz haklısınız. Ama yalvarıyorum bunun bir kaza olduğunu, benim oğlumun bu kazadan sağ çıkmasının bir mucize olduğunu unutmayın. Ben onun bu acıyla ömrünün sonuna kadar yaşayacağını biliyorum. Önemli olan artık acıların sarılması için ne yapabiliriz? Sizlerin bu kazanın yol açtığı acıların dinmesi için bana vereceğiniz bütün insani görevleri yerine getirmeye hazır olduğumu bilmenizi isterim. Saygı ve hürmetle. Sinan Çetin.”