Aziz Nesin’lik vaka: ‘Muhtar Akademisi’ ilk mezunlarını verdi

Gaziantep’te "Muhtar Akademisi" mezuniyet töreni Aziz Nesin hikayelerini hatırlattı.

Aziz Nesin’lik vaka: ‘Muhtar Akademisi’ ilk mezunlarını verdi

Gaziantep’te tam bir Aziz Nesin’lik vaka yaşandı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde bulunan ‘Muhtar Akademisi’ ilk mezunlarını verdi. Eğitim sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elinden alan muhtarlar, kep attılar.

Konu ile ilgili açıklama, üniversitenin Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Edinilen bilgilere göre, törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz katıldı.

Tören, Rektör Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Törende, Bakan Avcı ve Başkan Şahin de birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmalardan sonra muhtarlar cübbe ve kep giyerek eğitim sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Avcı’nın elinden aldı. Bakan Avcı, akademide verilen liderlik, girişimcilik, arabuluculuk, kamu yönetimi, iletişim becerileri gibi belli başlı derslerin muhtarlarda var olan meziyetler olduğunu, ancak bu sertifika programı sayesinde yeni gelişmeleri de birikimlerine kattıklarını bildirdi. Ama tüm bu derslerin ne işe yarayacağı ise merak konusu.

‘Gaziantep baş muhtarı Fatma Şahin’

Daha sonra, eğitim sertifikasının takdim edildiği Bakan Avcı, cübbe de giydi. Eğitim sertifikasında “Gaziantep Baş Muhtarı” yazan Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Rektör Yılmaz da sertifikalarını alıp cübbe giydi. Muhtarlar Akademisi Mezunları, cübbelerini giyerek coşkulu bir şekilde kep attı. Törene katılan isimler, üniversite girişinde toplu fotoğraf çektirdi.