ATO seçimlerini Erdoğan sülalesi kazandı

Ankara Ticaret Odası seçimleri sonuçlandı.

ATO seçimlerini Erdoğan sülalesi kazandı

Ankara Ticaret Odasının (ATO) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimler sonuçlandı. Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e karşı yarışan Gürsel Baran, ATO’nun yeni başkanı oldu. Baran’ın 100 oy, Osman Gökçek’in ise 86 oy aldığı bildirildi.

Gürsel Baran kimdir?

ATO Başkanı seçilen Gürsel Baran, Emine Erdoğan’ın kuzeni. Baran seçimlerden önce yaptığı açıklamada, seçimler ile ilgili Emine Erdoğan’la hiç görüşmediğini ifade etmişti.

Baran yine aynı açıklamasında ATO Başkanı seçilmesi halinde “Ankara ve odanın lehine olabilecek konular ile sıkıntıların çözümü için Külliye’nin kapısını rahatlıkla aşındıracağım” demişti.

Baran başkan seçildikten sonra şu açıklamayı yaptı:

“Daha önce de söylemiştim. 3 aşamalı bir acil eylem planımız var o yürürlüğe girecek. Bunlardan bir tanesi meslek komitelerimizin verimli geçmesi gayretinde olacağız.

Oda dışında birinci sıraya Ankara’dan uluslararası uçuşların artırılmasıyla ilgili çalışacağız. Bedeli ne olursa olsun. Esenboğa dış hatlar hizmete açıldığında Esenboğa’nın en önemli aktarma merkezi olacağı söylendi ama gerçekleşmedi.

Ankara’dan 10 uluslararası uçuş var. İstanbul 400. Sonuna kadar takip ederek gayret edeceğiz. Planımızı tam olarak duyururuz.

FETÖ süreciyle ilgili bizim ülkemizin güvenlik güçleri var bakanlıkları var ilgili birimleri var herkes çalışıyor. Bir kaç yıl süreceğini düşünüyorum. Bize ulaşan bilgiler dahilinde her şey sonuna kadar yapılacaktır.”