Anadolu Ajansı sınırları zorladı: Antidepresan kullanımındaki artış haberine inanılmaz başlık

AKP'nin resmi yayın organı haline gelen Anadolu Ajansı, Türkiye'de katlanarak artan antidepresan kullanımına ilişkin haberi "Türkiye dünyada en mutlu beşinci ülke"

Anadolu Ajansı sınırları zorladı: Antidepresan kullanımındaki artış haberine inanılmaz başlık

Devletin resmi haber ajansı olmasına rağmen AKP’nin haber ajansı gibi davranan Anadolu Ajansı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Nacar’ın antidepresan ilaç kullanımıyla ilgili görüşlerini yansıttığı haberinde, “Türkiye dünyada en mutlu beşinci ülke” başlığını kullandı.

AKP hükümetinin resmi ajansı gibi yayın yapmakla sık sık eleştirilen Anadolu Ajansı, son olarak yine bir haberinde, “Türkiye dünyada en mutlu beşinci ülke” başlığını kullandı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Osman Arıkan Nacar’ın görüşlerini haberleştiren Anadolu Ajansı, Nacar’ın Türkiye’de antidepresan tüketiminin arttığı iddialarına ilişkin, “Türkiye dünyada en mutlu beşinci ülke” cümlesini, haberinde başlık olarak kullanmayı tercih etti.

Nacar, yaptığı yazılı açıklamada, OECD’nin 2015 yılında yayımladığı son rapora atıfta bulunarak, antidepresan tüketim rakamları baz alındığında, Türkiye’nin dünyada en mutlu 5’inci ülke olduğunu belirtmişti.

Anadolu Ajansı da Nacar’ın bu görüşlerini, “Türkiye dünyada en mutlu beşinci ülke” başlığıyla duyurdu.