"AKP'nin yüzde 60'ı FETÖ'cü"

Akademisyen yazar Erol Mütercimler, doğru bir soruşturma yapılması halinde AKP'nin siyasi yapısının yüzde 60'ının 'FETÖ'cü çıkacağını iddia etti.

Akademisyen yazar ve kumpas mağduru Erol Mütercimler, doğru bir soruşturma yapılması halinde AKP’nin siyasi yapısının yüzde 60’ının ‘FETÖ’cü çıkacağını iddia etti.

Yazar Erol Mütercimler, FETÖ’nün devlet eliyle 1980’li yıllardan itibaren ordunun içine sokulduğunu öne sürdü. Mütercimler şöyle konuştu:

“Cemaatin 1986’daki soruları çalıp yoğun bir biçimde adamlarını orduya soktukları biliniyor. 1994 mezunu tuğgeneral ve tuğamiraller karşımıza bu darbe girişimiyle çıktı. Necdet Özel dönemi çok sayıda generalin terfi etmesi ve FETÖ’cülerin gelmesiyle sonuçlandı.”

‘Doğru düzgün soruşturulursa…’

Siyasetçilerin de bu durumun önünü açtığını söyleyen Mütercimler, “unutmayalım ki Bülent Ecevit bunların kaç tanesini milletvekili yaptı. Şu anda da CHP’nin içinde varlar. AKP’nin eğer doğru düzgün soruşturulursa siyasi yapısının yüzde 60’ı FETÖ’cü çıkacaktır. Yani bir şekilde ya onlara dokunmuş ya da doğrudan doğruya teması olmuş kişilerden bahsediyorum” dedi.