AKP'li yazardan komünistlere: FETÖ gibi olursunuz

Yeni Şafak'ın yazarı Kemal Öztürk, bugünkü köşe yazısında komünistleri hedefe koydu.

AKP'li yazardan komünistlere: FETÖ gibi olursunuz

AKP’nin yayın organlarından Yeni Şafak’ın yazarı Kemal Öztürk, “Siz de uyanın: Kürtler, Aleviler, solcular, tarikatlar…” başlıklı yazısında AKP’li olmayan tüm muhalif kesimleri ‘FETÖ’ye benzetti.

Eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve AKP Milletvekili aday adayı da olan Öztürk’ün, sırasıyla Kürtleri, Alevileri ve komünistleri hedef aldığı yazısında bayatsımış sağcı ezberleri kullanmakta cömert davrandığı görüldü. AKP’yle mücadeleyi ‘ülkeye ve millete hasım olmak’ olarak lanse eden Öztürk, bir çok iftirayı boca ettiği yazısının sonunda komünistlere “sonunuz FETÖ gibi olur” diyerek parmak sallamayı unutmadı.

Öztürk’ün yazısındaki o bölüm şöyle:

Bu topraklara, bu millete, bu tarihe yabancı ideolojilerin tümü, bu ülkenin dostu değildir. Dışarıdan beslenen ideolojilere sahip örgütlerin üzerindeki cilayı biraz kazıyın, altından Türkiye’nin hasmı başka bir ülke çıkacaktır.

Ülkeye ve millete hasım gibi davranan Maocu, Komünist, Sosyalist tüm grupların farkında olmadığı şey, FETÖ’den bir farkları olmadığıdır. Onlar da küçük yaşta çocuklarımızı, gençlerimizi ağına düşürüp beyinlerini yıkıyor ve birer ülke düşmanına dönüştürüyor. Koşulsuz, sorgusuz, aklını kullanmadan herkesin itaatini isteyen bu örgütler de, sahte tarikatların başka bir versiyondur. Maocu bir parti liderinin, orduda yapılan düzenlemeye verdiği tepkilere bakın. Onların da beyinlerini yıkadığı askerleri ordu içine sızdırdığını anlayacaksınız.

Kemalizm’i, Atatürk’ü, laikliği kullanarak, sömürerek, istismar ederek bu ülkenin, milletine, inançlarına, hükümetlerine hasım gibi davranmak, tehlikeli bir yolun göstergesidir. Bu ülkede demokrasiye, halk iradesine darbe yapanların hepsi, Atatürk’ün arkasına sığınmıştır, onu kullanmıştır. Bunu görün, eleştirin, aklınızı kullanın.

***

Allah’ın kitabında söylediği gibi, aklınızı kullanın, vicdanınızı dinleyin, sorgulayın, düşünün. Yoksa FETÖ gibi olursunuz.