AKP'li vekilden timsah gözyaşları: Belediye yarım asırlık çam ağaçlarını kesti

Manisa’nın Kula ilçesinde, MHP’li belediyenin yaptırdığı peyzaj ve çevre düzenlemesi kapsamında Yunus Emre Caddesi’nde herbiri yarım asırlık 59 çam kesildi.

AKP'li vekilden timsah gözyaşları: Belediye yarım asırlık çam ağaçlarını kesti

Manisa’nın Kula İlçesi’nde, MHP’li belediye tarafından yapılan peyzaj ve çevre düzenlemesi kapsamında Yunus Emre Caddesi’nde herbiri yarım asırlık 59 çam ağacı belediye ekipleri tarafından kesildi.

Ağaçların taşınmayıp kesilmesi sosyal medyada büyük yankı bulurken AKP Manisa eski Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, oluşan tepkiyi fırsata çevirmek için ortaya çıkan durumu ‘acı bir tablo’ olarak nitelemesi dikkat çekti.

camkatliami670dha21-620x350

Kula Belediyesi, ilçe girişindeki yaklaşık 500 metrelik Yunus Emre Caddesi’nde, geçen Cumartesi günü saat 08.00 sıralarında peyzaj ve çevre düzenlemesi başlattı. Çalışmalar kapsamında belediye ekipleri, orta refüjdeki her biri yarım asırlık 59 çam ağacını caddeyi trafiğe kapattıktan sonra dozer yardımıyla tek tek devirdi. Ardından motorlu testerelerle kesilerek parçalanan ağaçlar kamyonlara yüklenerek kaldırıldı. Kesim çalışmaları hummalı bir çalışmayla 3 saatte tamamlandı. Ağaçların sökülüp başka yere nakledilmeyip, kesilmesi tepkilere neden oldu. Pek çok kişi kesilen ağaçların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşıp, tepkilerini dile getirdi.

cam1dha670-e1459242951417

AKP’li eski milletvekilinden timsah gözyaşları

Katledilen çam ağaçlarının çocukluğunda dikildiğini belirten AKP Manisa eski Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “Benim kuşağımdaki hemşehrilerim bilirler ki çocukluklarında dikilen bu ağaçlar bugüne kadar korundu ve bakıldı. Bu ağaçlar Kula’nın bir vitrini ve vizyonuydu. Kula’nın akciğeriydi. Bu ağaçların hangi maksatla kesildiğini henüz anlaşılmış değilim. Bu ağaçların bir yerden bir yere nakli mümkün iken niye testereyle kesilip katledildiğini birileri açıklamalıdır. Doğrusu ağaçları sosyal medya aracılığıyla gördüm ve inanamadım.” dedi.

MHP’li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ise konuyla ilgili gerekli açıklamaları daha sonra yapacaklarını söyledi.