AKP'li Antalya Belediyesi: Engelli asansörlerini fuhuş yaparak bozuyorlar

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nin asansörlerinin 'fuhuş' nedeniyle arızalandığını öne sürdü.

AKP'li Antalya Belediyesi: Engelli asansörlerini fuhuş yaparak bozuyorlar

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nin çıkışında yer alan üst geçide ait engelli asansörleri bozulunca, Büyükşehir Belediyesi’nden “fuhuş” nedeniyle arıza yaşandığı açıklaması geldi.

AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Bakım Onarım Şube Müdürü Nedim Erten, asansörlerin tamiri için çalışma başlatıldığını söylerken, arıza ilişkin “Özellikle gece geç saatlerde fuhuş amaçlı asansöre binip ara katlarda kabini durdurmaya çalışıyorlar. Tabi bu da asansörlerin zarar görmesine neden oluyor” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’ten Selim Onur’un haberine göre, asansörlerin hizmet alanı dışında kullanıldığı için sürekli arıza yaptığını kaydeden Erten, “Ekiplerimiz hemen harekete geçip o üst geçimizdeki asansörlerin tamirini yapmaya başladı. Bu asansörlerimiz maalesef amacı dışında kullanıldığı için arıza yapıyor. Sadece yaşlı ve engelli vatandaşlarımız bu asansörleri kullansa bu kadar sorun yaşamayız” dedi.

“Özellikle gece geç saatlerde…”

Engelli ve yaşlı vatandaşların üst geçitlere kolay ulaşması için yapılan asansörlerde ‘fuhuş’ yapıldığını öne süren Nedim Erten, “Özellikle gece geç saatlerde fuhuş amaçlı asansöre binip ara katlarda kabini durdurmaya çalışıyorlar. Şu an elimizde 33 asansör, 55 yürüyen merdiven var. Biz bunları tüm olumsuzluklara rağmen 24 saat hizmette tutmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.