AKP'den OHAL süresine ilişkin açıklama

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, erken seçim, OHAL tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

AKP'den OHAL süresine ilişkin açıklama

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, erken seçim ve OHAL’in süresine ilişkin tartışmaları konusunda açıklamada bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da Bakanlar Kurulu kararıyla 3 ay boyunca tüm Türkiye’de OHAL ilan edilmiş, karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu.

AKP Manisa Milletvekili ve Meclis Darbe Komisyonu üyesi Selçuk Özdağ, gündemlerinde erken seçim olmadığını, OHAL uygulamasının ise Ocak 2017’ye kadar uzatılmasını beklediklerini söyledi.

Özdağ açıklamasında, tüm parti üyelerinin emniyet, savcılık ve MİT uzmanlarınca incelendiğini, ihraçların da devam edeceğini belirtti.

‘İhraçlar sadece FETÖ kriteriyle olmayacak’

Partilerinden ihraç edilen kişi sayısının az olmasının bir şey ifade etmediğini rakamdan ziyade doğruyu yapma gayreti içerisinde olduklarına dikkat çeken Özdağ, şunları söyledi:

“Bu noktada ilçe başkanları, il teşkilatımız, belediye başkanları ve milletvekillerimiz çalışmalar yürütüyor. Partiden ihraçlar yeni başladı. 2017 Mart ayından itibaren kongrelerimiz başlayacak. Kongrelerde mutlaka partiden başkanlar da, yöneticiler de ihraç edilecek. İhraçlar sadece FETÖ ile değil başarı, başarısızlık kriterlerine göre de olacak. 17-25 Aralık’tan sonra çok sayıda FETÖ’cü, Ak Parti ile bağlarını kopardı. Biz zaten 17-25 Aralık’tan sonra kongrelerimizi yaptık. 2017 Mart ayından itibaren de kongrelerimizi yapacağız. Yalnız kongrelerde alınacak kararlar sadece FETÖ’den de olmayacak. Bunlar içerisinde kongrelerden bir yıl sonra belediye seçimlerinde aday olacak arkadaşlarımız da olacak. Arkadaşlarımız hayalleri nedeniyle de bırakabilirler” diye konuştu.

17-25 Aralık’tan sonra FETÖ/PDY ve bu yapı ile birlikte hareket edenlere devletin zaten gereğini yaptığına da dikkati çeken Özdağ, “Tüm parti üyelerimiz emniyet, savcılık ve MİT uzmanlarınca inceleniyor. Bu noktada çok sayıda ihbar alıyoruz. İhbarlar mailler ve mektuplarla isimsiz bir şekilde geliyor. Vatandaşlarımızın ihbarlara isim yazarak savcılık ve emniyete bildirmelerinde fayda var” dedi.