AKP'den CHP'nin mitingine katılım çağrısı!

AKP’li Naci Bostancı, CHP'nin pazar günü Taksim'de düzenleyeceği mitingle ilgili olarak, ‘Herkes bu mitinge katılsın’ çağrısında bulundu.

AKP'den CHP'nin mitingine katılım çağrısı!

AKP’li Naci Bostancı, CHP’nin pazar günü Taksim’de düzenleyeceği mitingle ilgili olarak, ‘Herkes bu mitinge katılsın’ çağrısında bulundu.

Yıllardır emekçilerin 1 Mayıs kutlamalarına kapalı olan meydan, darbe girişimi sonrası AKP’nin İstanbul’daki en önemli ‘demokrasi nöbeti’ mekanlarından biri haline gelmişti.

Sözcü’den Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre AKP’den, CHP’nin Pazar günü Taksim’de yapacağı demokrasiye destek mitingine açık destek geldi. AKP’nin Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, tüm Türkiye’ye “CHP’nin mitingine katılma” çağrısı yaptı.

Bostancı, bugün Meclis’te yaptığı konuşmada, “CHP’yi kutluyorum, 24 Temmuz tarihinde meydanlarda olacak, buradan bütün İstanbullulara çağrı yapıyorum, siz de orada olun, bütün İstanbullular, mümkünse bütün Türkiye orada olun. Çünkü bu iş hepimizin işi” dedi.

“Meydanlar herkesin, meydanlarda herkese yer var” diyen Bostancı, “Bu meydanlar milletin meydanlarıdır. Elbette hiçbir partinin değildir. Demokrasinin meydanlarıdır” dedi.

‘Davete çok teşekkür ediyoruz’

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay yaptığı açıklamada, “CHP’nin pazar günü Taksim’deki toplantısına bir davet aldık, parti olarak da davet aldık. Bundan dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Bu davete de icabet edeceğiz” dedi.