AKP kongresinde "gereği düşünüldü"

Erdoğan'ın mesajı okunurken salondakilerin mesajı ayakta dinlemesi dikkat çekti.

AKP kongresinde

Cumhurbaşkanı’nın AKP kongresine gönderidiği mesajda “Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde Cumhurbaşkanı’yla siyasi kadrosu arasındaki iklimi olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum” dedi. Başbakan Davutoğlu’na bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler nedeniyle teşekkür eden Erdoğan, başkanlık sistemine vurgu yaptı. Erdoğan’ın mesajı okunurken salondakilerin mesajı ayakta dinlemesi ise dikkat çekti.

“AK Parti’nin sayın genel başkanı, yurt içinden ve yurt dışından kongreye katılan kıymetli misafirler siyasi hayatım boyunca birlikte yol yürüdüğüm, mücadele ettiğim, nice başarılara birlikte imza attığım kıymetli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum.

Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün AK Parti’yle hukuki bağım kesilmiş olabilir ama sizlerle gönül bağım hiçbir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek.

Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı’yla siyasi kadrosu arasındaki iklimi olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum.

Yakın siyasi partimizin en önemli demokratik olgunluklarından biri olarak değerlendirdiğim AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nin başarıları geçmesini diliyorum.

AK Parti kadrolarının teveccühüyle seçilecek yeni genel başkanı ve parti yönetim organlarında sorumluluk üstlenecek arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum.

Kurulduğu günden beri kaderi ülkenin ve milletin kaderiyle özleşen AK Parti için bu kongreyi hizmet yarışında bir devir teslim anı, güç ve motivasyon tazelenmesi olarak görüyorum.”