Acıbadem'deki büyük kazada metrobüste olan Ekşi Sözlük yazarının gözünden olay anları

İstanbul Acıbadem'de meydana gelen büyük Metrobüs kazasının, kaza anında metrobüste olan bir Ekşi Sözlük yazarı anlattı

Acıbadem'deki büyük kazada metrobüste olan Ekşi Sözlük yazarının gözünden olay anları

İstanbul Acıbadem’de bu sabah saatlerinde bir metrobüs, yoldan çıkarak D-100 karayoluna daldı ve birçok aracı altına aldı. Bir yolcunun metrobüs şoförünü darp etmesi sonucu gerçekleştiği öğrenilen olaya tanık olan bir Ekşi Sözlük yazarı kaza anını anlattı.

”etrak” rumuzlu yazarın anlatımına göre, kazaya neden olan tartışma, şöförün metrobüs durakta olmasına rağmen kapıyı açmaması üzerine başladı.

Yazarın anlatımı şöyle:

“kazayi yapan metrobusteydim. elim ayagim titredigi icin ancak yazacak kadar kendime geldim.

korugun hemen onunde yola ters oturuyordum. acibadem duragina geldigimizde bizim metrobus durdugunda on yarisi durakta iken arkasi ise duraga girememisti. on kapida duran bir yolcu sofore “niye kapiyi acmiyorsun” dedi. sofor once cevap bile vermedi ama yolcu “acsana kapiyi” diye yuksek sesle soyleyince sofor “acmiyorum” dedi. “nasil acmazsin” deyince sofor”istedigim yerde acarim sana ne” dedi ve bunun uzerine yolcu soforun ustune yurudu sofor ayaga kalkti tam kavga cikacakken yolcular araya girip ikisini de sakinlestirdi.

bu arada ondeki metrobusler duragi bosaltince bizim metrobus ilerleyerek duraga girdi ve butun kapilari acti. soforle tartisan yolcu gerilimden dolayi inmeyi unuttu veya vazgecti. tam kapilar kapanip hareket edince 3-5 saniye sonra yolcu bagirarak sofore saldirdi ve buyuk bir gurultu ve sarsintiyla metrobus yan yola gecti ve o an cok uzun gelen bir sure sonunda bir yere carpip durdu. herkes savrulmus, yerlere dusmus ve ciglik cigliga bagiriyorlardi. kapilar guclukle acildi ve metrobusun altina aldigi bir arabanin bagaji uzerinden atlayarak indik.

ozet: kazanin olus sebepleri

1- metrobus tam duraga girmeden kapilarin acilmadigini bilmeyen bir yolcu,

2- sabah sabah yolcuya durumu izah etmeye usenen ve ustelik ukalaca “istedigim yerde acarim” diyebilen bir sofor.”