Sokağa çıkma yasaklarına bir yenisi daha eklendi

Bölgede artık bir rutin haline gelen sokağa çıkma yasaklarına bir yenisi daha eklendi.

Sokağa çıkma yasaklarına bir yenisi daha eklendi

Bölgede artık bir rutin haline gelen sokağa çıkma yasaklarına bir yenisi daha eklendi. Son olarak Derik ve Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı sona ererken bu kez de Diyarbakır Hazro ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Diyarbakır Valiliği, Hazro İlçesi’nin dağlık ve ormanlık alanında Koçbaba, Akbulut, Ülgen, Mutluca, Zilipınar mevkii, Korhan mahalleleri arasında kalan bölgede operasyon icra edileceğini açıkladı.

Açıklamada, “Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Hazro İlçesi; Koçbaba Mahallesi, Akbulut Mahallesi, Ülgen Mahallesi, Mutluca Mahallesi, Zilipınar Mevkii ve Korhan Mahallesi) 04 Aralık 2015 Cuma günü saat 18.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar giriş ve çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.