Nabi Avcı açıklama yaptı: "Eğitimde radikal değişiklikler yapacağız"

Nabi Avcı: "Eğitimde asıl radikal değişiklikleri önümüzdeki dönem peyderper yapacağız."

Nabi Avcı açıklama yaptı:

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları cevapladı.

Yeni eğitim-öğretim yılında ataması yapılan öğretmenlere görevlerini yerine getirebilmeleri için bazı imkanlar sunacaklarını Avcı, atamalar ile ilgili gelen soruları da cevapladı. Şubat ayında 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağını ve öğretmenlere sömestr tatilinde öğrencilerine ödev vermemeleri ile ilgili uyarıda bulunacaklarını belirtti. 2015 Eylül ayında açıklanan öğretmen atama sonuçlarına göre 161 bin 975 öğretmen adayından yaklaşık 37 bin öğretmenin ataması yapıldı.

30 bin öğretmen atamasının Doğu bölgesine mi olacağı sorusuna, şu anda Doğu bölgelerinde öğretmen açığının bulunmadığı şeklinde cevap veren Avcı öğretmen yoğunluğunun bazı Doğu illerinde Batı illerinden daha çok olduğunu ekledi.

Nabi Avcı, eğitimde asıl radikal değişiklikleri önümüzdeki dönem peyderper yapacaklarını belirtti. 4+4+4 değişikliği, okulların imamhatipleşmesi, TEOG gibi eğitim sisteminde yapılan değişikliklerden sonra önümüzdeki dönem yapılacağı söylenen değişikliklerin neler olacağına dair açıklamada bulunmayan Avcı’nın yeni dönemde ne tür değişiklikleri yapacağı ise soru işareti.