Dünün önemli haber başlıkları

Manifesto tarafından hazırlanan, günün önemli haber başlıkları

Dünün önemli haber başlıkları

IŞİD:

Diyarbakir Isid OperasyonuDiyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde, güvenlik güçlerince IŞİD militanlarının bulunduğu eve düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada, 2 polis ve 7 IŞİD militanı hayatını kaybederken 5 polis de yaralandı. Çatışmada 12 IŞİD militanı da yakalandı.

Hürriyet

Davutoğlu:

Davutoğlu kontrolü kaybettiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, gençlerle buluşmasında IŞİD’le ilgili bir soru üzerine “Şimdi bana bakın yüzüme gözüme bende IŞİD’i destekleyecek yüz var mı?” diye yanıt verdi.

Diken

Gülen:

 

Fethullah Gulen“Selam Tevhid” soruşturmasında, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin Gülen cemaatine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 54’ü tutuklu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında tutuklama talep edildi.

Hürriyet

Çözüm süreci:

 

Besir AtalayAKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, 7 Haziran seçimlerinden sonra çöken çözüm sürecinin PKK silahlarını bırakırsa yeniden başlayacağını söyledi.

BBC Türkçe

Tahir Elçi:

Tahir ElciTahir Elçi hakkında “Terör örgütü propagandası” suçundan 7.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

ABC Gazetesi

Dilek Doğan:

dilek-doganPolisin öldürdüğü Dilek Doğan’ın Boğaziçi Cemevi’ndeki anmasında annesi Aysel Doğan, “Ben onun yüzünü tanıyorum. Getirsinler. Getirmezler, o cesaret onlarda yok. Korktular panikledi kaçtılar. Bizim silahımız yoktu, olsa onu vururduk.” dedi.

Cumhuriyet

Çipras:

CiprasSığınmacı krizine Türkiyesiz bir çözüm aramanın söz konusu olamayacağını kaydeden Çipras’a göre, bu çok boyutlu konuda Türkiye çok önemli bir rol oynuyor ve AB bir an önce bu gerçeği dikkate almalı.

Sputnik

Canlı bombalar:

Canli Bomba YelegiMHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye’ye eylem yapmak için gelen IŞİD militanı sayısının 4 olarak açıklandığını ancak 8 kişilik ikinci bir terörist grubun daha Suriye’den geldiğini, Ankara katliamı benzer saldırı planlayan IŞİD’li sayısının 12 olduğunu ileri sürdü.

Yurt

Trump:

Trump International Hotel Washington, D.C Groundbreaking Ceremony2016 ABD Başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti aday adayı Donald Trump, “Saddam Hüseyin ve Muammer Kaddafi iktidarda olsaydı dünya daha iyi bir yer olurdu” dedi.

Mynet

Suudi prens:

UyusturucuSuudi prens Abdülmuhsin bin Velid bin Abdülaziz, dört kişiyle birlikte “iki ton kaptagon hapı ve biraz kokain” kaçırmaya çalışırken Beyrut havaalanında gözaltına alındı.

Radikal