ABD'ye IŞİD ile mücadelede Rusya'dan sonra bir rakip daha

Suriye'de IŞİD'e müdahale konusunda bir türlü adım atamayan ABD'ye Rusya'dan sonra bir rakip daha çıktı.

ABD'ye IŞİD ile mücadelede Rusya'dan sonra bir rakip daha

giovanni gambinoIŞİD’e müdahale konusunda bir türlü adım atamayan ABD’ye, Rusya’dan sonra bir rakip daha çıktı. IŞİD’in New York’lulara saldırmadan önce karşılarında kendilerine bulacağını söyleyen Sicilya mafyasından Giovanni Gambino, buna dayanak olarak da IŞİD’in kendilerinden korktuğu için Sicilya’da faaliyet göstermemesini ileri sürdü.

Amerikan televizyon kanalı NBC’ye konuşan Gambino ailesinden Giovanni Gambino, New York’luları FBI, İç Güvenlik Örgütü gibi kuruluşlardan daha iyi koruyabileceğini iddia ederek, “Resmi güvenlik kuruluşları genellikle geç harekete geçiyor ve olan bitenlerin tam resmini göremiyor, çünkü insan istihbaratları zayıf” dedi.

“Bizden korktukları için Sicilya’da yoklar” 

Paris saldırılarından sonra güvenliğin her zamankinden daha fazla önem kazandığını belirten Gambino, “IŞİD New York’a saldırmayı planlıyorsa, önce Sicilya mafyasıyla karşılaşması gerekecek” diye konuştu.

Gambino, dünyanın tehlikede olduğunu hatırlatsa da “Ama New York’un mahallelerinde yaşayıp da Sicilya bağlantısı olanların korkmasına gerek yok. Biz dostlarımızı ve ailelerimizi aşırılardan ve teröristlerden, özellikle de IŞİD denilen zalim ve psikopat örgütten koruruz” dedi.

Sicilya’nın Palermo kenti yakınlarındaki Torretta’da büyüyen Gambino, IŞİD’in Sicilya mafyasından korktuğu için Sicilya’da herhangi bir IŞİD örgütlenmesine rastlanmadığını söyledi.

Başkan Obama, bugüne kadar besleyip büyüttükleri cihatçı çetelerle aynı anda hem Beşşar Esad’ı devirip hem de bunlara karşı nasıl mücadele edeceğini düşünedursun dünyanın ‘süpergücü’nün imdadına Sicilya mafyasının yetiştiği görülüyor.