emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

Yeni çözüm süreci mi geliyor?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, katıldığı televizyon programında çözüm sürecinin seçimlerden sonra yeniden başlayacağına dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik Habertürk’te Kübra Par’ın sorularını yanıtlıyor. İlnur Çevik, “Seçimlerden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın Kürtler konusunda o bölge insanını rahatlatacak birtakım girişimlerde bulunacağına inanıyorlar. Bölge insanı Türkiye’nin Barzani’ye sert hareketinden rahatsız oldu. Hatta MHP ile ittifaktan da çok mutlu değiller. Seçimlerden sonra yeniden çözüm süreci olabilir” dedi.

Başbakan, “Çözüm mözüm yok” demişti

Başbakan Binali Yıldırım, çözüm süreciyle ilgili, “Bazen çözüm süreci diyorlar, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün bu topraklardan defolup gitmesidir. Şartlar ne olursa olsun, Türkiye olarak PKK ve uzantılarıyla mücadele edeceğiz” diye konuşmuştu.

İNGİLTERE’YE GİTMİŞLERDİ

11 Nisan Çarşamba günü AKP Grup Başkanvekili Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız ve İçişleri Eski Bakanı Efran Ala, İngiltere merkezli “düşünce kuruluşu” Democratic Progress Institute’da (DPI) bir dizi temaslarda bulunmuştu. İngiliz devletiyle birlikte faaliyet yürüten DPI, çözüm süreçlerine dair yol haritaları çıkaran bir kuruluş.

Yukarı