emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

VİDEO | 'FETÖ'den aranan çift Finlandiya TV'sine konuştu, İstanbul'da yakalandı

Finlandiya’dan yayın yapan bir televizyona yüzlerini gizleyerek röportaj veren ‘FETÖ’ firarisi çift İstanbul’da yakalandı.

Finlandiya’da bir TV kanalı ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında firari olarak aranan cemaatçi bir çift ile ilgili bir belgesel yayınladı. Ancak görüntülerini izleyen Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli polisler, öğretmen çifti Esenyurt’ta yakaladı.

İstanbul’da ‘FETÖ’den aranan karı-koca Finlandiya TV kanalına yüzlerini gizleyerek konuştu. Çift, Finlandiya’nın YLE televizyonuna verdikleri röportajda ”Evden dualarla çıkıyoruz, gelecek miyiz belli değil. Kendi içimizde hapisteyiz. Şu an bu evin adresi devletin kayıtlarında yok. Kendimizi koruma altına almaya çalışıyoruz. Arabamızın köşesinde sigara ve çakmak var; kullanmadığım halde. Biri görse ‘onlardan değil desin’ diye. Darbeden sonra evi temizledik, hizmet adına olan yayınları topladık” dedi.

SİGARA VE ÇAKMAK ELE VERDİ

Akşam‘ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet savcılığı Finlandiya televizyonundaki görüntüler üzerine soruşturma başlattı. Terör polisi ve Esenyurt Asayiş ekipleri günlerce görüntüleri izledi, videoda görünen yol tabelalarından adım adım takip yaptı. Çiftin Esenyurt’ta bir sitede saklandığı tespit edildi. Sitede arkasında bayrak ve ön torpidoda çakmak ile sigara olan aracı bulan polisler film gibi bir operasyonla dershaneci çifti Serdar A. ve Merve A.’yı gözaltına aldı.

Eşi ile birlikte gözaltına alınan öğretmen Serdar A. sorgusunda “FETÖ üyesi olmadığını” söyledi. Serdar A. propaganda yapmak ve ‘FETÖ’ üyeliğinden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eşi Merve A. ise serbest kaldı.

Yukarı