ABD Kovulmalı, Bu Düzen Değişmeli
İç Açı

Bu da oldu: Polis "Savcıyım" diye arayana uyup gözaltı yaptı!

Adana’da polis kendisini ’savcı’ olarak tanıtan şahsın sözlerine inanıp 2 kişiyi gözaltına aldı.

Adana’da Nedim M. (24), 155 Polis İmdat Hattı’nı arayıp kendisini ‘savcı’ olarak tanıttı. Polis ise Nedim M.’nin telefonuyla hiçbir sorgulama yapmadan iki kişiyi gözaltına aldı.

DHA‘nın haberine göre, 155 Polis İmdat Hattı’nı 14 Nisan’da arayan bir kişi, kendisini ‘Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli savcı’ olarak tanıttı. E.Y. ve F.M. isimli kişiler hakkında yakalama emri olduğunu belirtip adreslerini verdi. Polis bunun üzerine, belirtilen adrese giderek E.Y. ve F.M.’yi yakaladı. Daha sonra bu kişilerin yakalandığı savcılık aranarak bilgi verildi. Ancak savcının böyle bir talimat vermediğini söylemesi üzerine soruşturma başlatıldı.

‘ŞAKA’ YAPMIŞ

155 Polis İmdat Hattı’nı arayan kişinin Nedim B. olduğu belirlendi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Nedim B., motosiklet kazası sonrası tedavi için gittiği Adana Devlet Hastanesi’nde yakalandı. Emniyete götürülen zanlı buradaki sorgusunda, iki arkadaşına şaka yapmak istediğini, bu nedenle kendisini ‘savcı’ olarak tanıttığını söyledi. ‘Dolandırıcılık’ suçundan 5 yıl 6 ay aranması olduğu belirlenen Nedim B., adliyeye sevk edildi.

Yukarı