ABD Kovulmalı, Bu Düzen Değişmeli
İç Açı

Erdoğan'dan erken seçim için araştırma talimatı

‘Erken seçim’ iddiaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda yeniden gündem oldu.

AKP’nin her defasında “Olmayacak” diyerek aksi yönde açıklama yaptığı erken seçim gündemi ile ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın araştırma yapılmasını istediği ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan’ın önceki gün bir grup AKP kurmayıyla görüşmesinde erken seçimin partinin lehine olup olmayacağının araştırılması istendi. Görüşmede bazı parti kurmayları, erken seçimin doğru bir tercih olabileceğine ilişkin görüşlerin hızla arttığını, bunun karşılığının olup olmadığının en azından araştırılmasının doğru olacağını dile getirdi.

“AFRİN YARAMAYABİLİR” DİYENLER DE OLDU

Toplantıda, Afrin harekâtı sürecinde yaşanacak olumsuz gelişmelerin erken seçim sürecinde beklenenin aksine dezavantaja dönüşebileceğini, seçimlerin normal zamanda yapılmasının daha doğru olacağını savunanlar da oldu.

Erdoğan, bu önerileri itiraz etmeden dinledi. Partinin, rutin olarak yaptıkları araştırmalara ilave olarak, erken seçim konusunda bir çalışma yürüteceği belirtildi.

Partinin, normal takvime göre sonbaharda yapılması gereken büyük kongresinin bu süre beklenmeden yaz başında yapılmasına da sıcak bakıldığı öğrenildi.

 

Yukarı