İç Açı

Çiftlik Bank kurucusu Aydın'ın eşinden yeni açıklama

Sıla Aydın, suçun şahsiliğini gerekçe göstererek tahliye talebinde bulundu.

Yüksek kar vaadiyle binlerce insani, milyonlarca lira dolandıran Çiftlik Bank’ın firarı kurucusu Mehmet Aydın’ın tutuklu eşi Sıla Aydın, şirket adına eksik paraların yerine Bitcoin koyulduğunu söyledi. Sıla Aydın, suçun şahsiliğini gerekçe göstererek tahliye talebinde bulundu.

Geçen hafta tutuklanıp cezaevine konulan Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın için avukatı Abdullah Yörük tahliye talebinde bulundu. Sakarya Ferezli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sıla Aydın’ın avukatı Abdullah Yörük tahliye dilekçesinde ‘şuç ve cezalar şahsidir’ gerekçesini sundu.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Sıla Aydın bir ifadesinde şunları söyledi:

“Akhisar’da 1000, 2000 kadar Bitcoin makinası vardı. Bu makinaları getirtmek için yurt dışındaki birine yüklü miktarda para göndermişti. Ancak onlara devlet el koydu. Sonrasında bunları İzmir bayisi H.C ile yurt dışından getirdiler. Ancak ne kadar getirdiklerini bilmiyorum. O dönemde Mehmet Aydın’ın Bitcoin üretimine ihtiyacı vardı. Çünkü şirket adına eksik görünen paraların buradan telafi edilmesi gerekiyordu. Burada üretilen Bitcoinler Mehmet Aydın’ın kendi şahsi hesabına aktarılıyormuş.

‘URUGUAY’DA VATANDAŞLIK ALDIĞINI SONRADAN ÖĞRENDİM

Mehmet Aydın’ın Dubai ile bağlantısı vardı.  Buradaki  şirketin yüzde 30’u Mehmet’in üzerine yüzde 70’i ise şirketin Türkiye Genel Müdürü N.K’nın oğlu Ü.K’nın üzerine kayıtlı. Ayrıca Almanya, Amerika, Azerbaycan ve Dubai’de de yatırımcılara kendilerini yüksek göstermek için şirket kurdurdular. Ancak oradan çok fazla gelir olmuyordu. Sonrasında Sakarya’nın Taraklı ilçesinde çiftlik kurdular. Tuzlukçu’da da bir çiftlik projesi vardı. Karacabey’de de arı çiftliği var. Boşanma aşamasında olduğumuz için  Mehmet Aydın’ın Uruguay’da süreli vatandaşlık aldığını ve mal varlığı edindiğini sonradan öğrendim. En son 3 Ocak 2018’de İstanbul’da görüştük.”

 

Yukarı