emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

'Akşener Erdoğan'ın yardımcısı olacak' iddiası: Partisinden açıklama geldi

‘İyi Parti’ Genel Başkanı Akşener’in Erdoğan’ın yardımcısı olacağı iddiasını partisi yalanladı.

Sağ siyasetin yeni partisi ‘İyi Parti’den isimli isimsiz bazı kişilerin AKP’ye göz kırpan mesajları kamuoyuna yansırken, partinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener’in, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yardımcısı olacağı iddia edildi.

Ancak partiden yapılan açıklamada iddia kesin bir dille yalanlandı. Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Bu servisin maksadının Genel Başkanımızı töhmet altında bırakmak olduğu açıktır.” dedi.

Odatv’nin haberine göre, Aytun Çıray’ın konuyla ilgili kısa açıklaması şöyle:

“Sosyal medyada hangi güçlerle ilişkili olduğu meçhul hesaplar üzerinden Sayın Genel Başkanımız amacı yıpratma olan bir operasyonun merkezine yerleştirilmek istenmektedir. Söz konusu hesaplardan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e Başkan Yardımcılığı teklif edildiği ve Genel Başkanımızın da bu teklifi kabul ettiği haberi servis edilmiştir. Bu servisin maksadının Genel Başkanımızı töhmet altında bırakmak olduğu açıktır.

Biz İYİ Parti olarak, bu tür operasyonların artık olmadığı bir Türkiye mücadelesi veriyoruz. Bu çerçevede söz konusu haberlerin tamamen yalan, yanıltıcı ve gerçek dışı olduğunu bir kere daha vurguluyoruz. Milletimizin de öncelikle bizim yaptığımız açıklamaları dikkate almasını temenni ediyor ve bekliyoruz.”

Yukarı