emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

AKP Sözcüsü'nden 'Saadet' açıklaması: Sanki yüzde 10-15 oy oranında kilit parti...

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, ‘Cumhur İttifakı’na girmek istemediğini söylediği Saadet Partisi için “Sanki yüzde 10-15 oy oranında kilit bir parti gibi popülerlik kazandırılması gerçekçi değil” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin seçim ittifakı çalışmalarında gündeme gelen Saadet Partisi ile ilgili iddialar hakkında konuştu.

Ünal, Habertürk’te katıldığı programda Saadet Partisi’nin hiç bir zaman ittifakta olmak gibi bir niyetinin olmadığını belirtirken, “Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum” dedi.

Ünal’ın konu ile ilgili açıklamaları şöyle:

Saadet Partisi bu ittifakın içinde olmak istemediğini açıkladı. Hiçbir zaman AK Parti ile ittifak düşünmedi zaten. Biz hiçbir yapıya karşı, yani en başta da söyledim, bunu bir milli mutabakat olarak görüyoruz. Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi’nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı.

Onların ne yapıp ne yapmayacağı konusunda benim bir niyet okumam söz konusu değil. Saadet Partisi’nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum.

Yukarı