emperyalizme karşı mücadele konferansı
Kadın

2 kızı babaları tarafından öldürülen kadın konuştu: Beni bu adamdan kurtarın dedim, hiç biriniz sahip çıkmadınız

İstanbul Maltepe’de 2 ve 4 yaşlarındaki çocukları babaları tarafından öldürülen anne Dilek Yıldırım, cinayetin göz göre geldiğini anlattı.

İstanbul Maltepe’de 29 yaşındaki Ali Yardım, 2 ve 3 yaşlarında 2 kızını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etmişti. Cenazeler otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Acılı anne de çocuklarının cenazelerini bekledi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan anne Dilek Yardım, “Dün akşam ‘çocuklarını öldürdüm’ diye aradı beni. Görüş günüydü. Dün akşam 5 gibi aradı. ‘Çocuklarını öldürdüm. Mutlu musun?’ dedi. Ben de polisi aradım. 2 tane çocuğum öldü benim. Emziği elimde kaldı. Biri 3 biri 2 yaşında. Kimsecikler sahip çıkmadı. Sığınma evlerinde kaldım ama çocuklarımı koruyamadım. Sahip çıkamadım çocuklarıma. Büyük kızım çok kibardı. Çok akıllıydı. Küçük kızım çok tatlıydı. Şimdi hiçbiri yok. Tek başıma kaldım. Ne olacak şimdi? Kim sahip çıkacak bana. Kim verecek o çocukların hesabını? Polisine de yalvardım savcısına da yalvardım. Beni bu adamdan kurtarın dedim. Hiç biriniz sahip çıkmadınız.” diye konuştu.

Maltepe’de korkunç olay: 2 ve 4 yaşlarındaki çocuklarını öldürüp intihar etti

Yukarı