Dış Açı

Suriye: Trump'ın füzeleri ne akıllı ne etkin

Şaban, ülkesinin hava savunmasının Batı’nın füzelerine karşı “büyük bir zafer” elde ettiğini belirtti.

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye saldırısına ilişkin tartışmalar sürerken Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Siyasi ve Medya Danışmanı Buseyna Şaban, ülkesinin hava savunmasının Batı’nın füzelerine karşı “büyük bir zafer” elde ettiğini belirtti.

Buseyna Şaban, Lübnan’daki Mayadeen sitesinde yayımlanan makalesinde Duma’da iddia edilen kimyasal saldırıya misilleme olarak Suriye’nin bazı tesislerine hava baskını düzenleyen üç Batılı ülkenin füzelerine karşı Suriye’nin hava savunmasının “büyük zaferini” ilan ederken bu “zaferin Amerika imparatorluğunun sonununun başlangıcını oluşturduğunu” da söyledi.

Jerusalem Post tarafından yansıtılan makalesinde ABD Başkanı Donald Trump’un saldırı öncesi attığı “Hazır ol Rusya, yeni ve akıllı füzeler geliyor” şeklinde mesaja gönderme yapan Şaban, “Burada Trump için kayda geçmemiz gereken en önemi olgu, füzelerinin akıllı ve etkin olmadığı, Suriye’nin hava savunması ise onun füzelerinden daha akıllı ve etkin olduğu kanıtıdır. (Trump) tweetler konusunda dikkatli olsun” ifadelerini kullandı.

Yukarı