İç Açı

Vize krizinin kilit ismi Metin Topuz'un 17-25 Aralık'tan bir ay önceki görüntüleri ortaya çıktı

Vize krizi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

ABD İstanbul Başkonsolosluk görevlisi Metin Topuz ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Topuz, 17 Aralık’tan bir ay önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube’ye gitmiş.

Amerika ile yaşanan vize krizinin kilit ismi olarak görülen ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli Metin Topuz’un ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında “Casusluk” iddiasıyla tutuklanan Metin Topuz’un 17- 25 Aralık operasyonundan bir ay önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube’ye gittiği öğrenildi.

Sözcü’den Can Özçelik‘in haberine göre, daha önce ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) mensubuymuş gibi operasyonlara katıldığına dair fotoğrafları ortaya çıkan Metin Topuz’un, Mali Şube’ye ne için gittiği ise araştırılıyor. Yeni ulaşılan görüntülere göre Topuz, 7 Kasım 2013 saat 14.08’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube önünde görülüyor. Savcılık şimdi Topuz’un o gün Mali Şube’de kimlerle ne görüştüğünü araştırıyor.

Yukarı