Yaşam

Taksim'de 36 saattir elektrik yok

Beyoğlu İstiklal Caddesi bölgesinde yaklaşık 36 saattir elektrik kesintisi var.

İstanbul’un en merkezi yerlerinden Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki alt yapı çalışmaları sırasında başlayan elektrik kesintileri yaklaşık 1 haftadır devam ediyor.

Çalışmalar nedeniyle Gönül sokak, Asmalımescit Caddesi, Orhan Adlı Apaydın sokak, Oteller sokak ve Kallavi Sokak’ta son 36 saattir elektrik olmadığını belirtiliyor.

Kesintiler nedeniyle tepkili olan esnaflar, sürekli olarak gidip gelen elektrik nedeniyle elektronik cihazlarının da bozulduğunu belirtiyor. Suriye Pasajı içinde bulunan Asmalı Mescit Mahalle Muhtarlığı, kafeler ve diğer işyerleri mum ışığıyla aydınlatılıyor.

Nisan’dan bu yana sürüyor

Suriye Pasajı Müdürü Hakan Polat, “Nisan 2017 tarihinden bu tarihe kadar aralıklı olarak sürekli elektrik kesintisi oluyor. Son bir haftadır günde sadece 2 saat elektrik alabiliyoruz ve bu mağduriyetimizin giderilmesi için gerekli gerekli kurumlara başvurmamız neticesinde hiçbir sonuç alamadık. Hala mağduriyetimiz devam etmektedir. Dünden bu yana 36 saattir elektriğimiz yok, esnafımız mumla çalışıyor, muhtarımız mumla çalışıyor. Bazı esnafımız hiç bir şey yapamıyor, hiç enerji alamıyor. Nisan ayından bu yana yaşanan kesintiler son günlerde artarak devam ediyor” diye konuştu.

Yukarı