İç Açı

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan Ailesi hakkında açıkladığı belgelerin nereye teslim edileceği belli oldu

Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan Ailesi hakkında açıkladığı belgelerin nereye teslim edileceği belli oldu

CHP Grup Başkanvekili Özel, Kılıçdaroğlu’nun duyurduğu Erdoğan Ailesi’nin yurtdışına para transferi yaptığına ilişkin belgelerin Meclis Araştırma Komisyonu kurularak orada incelenmesini talep edeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna duyurduğu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesinden kişilerin yurtdışına para transferi yaptığına ilişkin belgelerin paylaşılmasıyla ilgili bianet’ten Ekin Karaca’ya konuştu.

Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını talep edeceklerini ve belgeleri oraya sunacaklarını söyleyen Özel, konuya ilişkin olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın açıklama yapacağını söyledi.

Komisyon kurulmasının reddedilmesi durumunda nasıl bir adım atmayı düşündüklerini sorduğumuz Özel, “Belgelerin orada incelenmesini istiyoruz. Kurulur herhalde. Kurulmazsa da bir sivil kaynakla paylaşırız” dedi.

Bülent Tezcan’ın danışmanı Ali Şaylı ise Tezcan’ın saat 15.00’te bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, basın toplantısının içeriğine dair bilgi paylaşmadı.

“İftirasının hesabını yargı önünde verecektir”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda belgelerin paylaşılması çağrısında bulunmuştu:

“(…) Kılıçdaroğlu, gösterdiği dekontları hem cumhuriyet savcılığına ve hem de medyaya vermelidir ki herkes incelesin/inceletsin. Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikastı yapan Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir…”

Yukarı