emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

Binali Yıldırım'dan IKBY açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Irak’a ziyereti için “Sayın İbadi’den böyle bir davet geldi. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği ve zamanlaması konusunda çalışıyorlar.” diyen Yıldırım, Başika konusunun sorun olmaması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

Irak ziyareti ile ilgili söylediğim şudur. Sayın İbadi’den böyle bir davet geldi. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği ve zamanlaması konusunda çalışıyorlar.

‘BAŞİKA’NIN ARAMIZDA SORUN OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

(Başika açıklaması) Aramızda bu tür sorunların olmaması gerektiğini düşünüyorum. PKK ile bizim etkin mücadelemiz var. Bu konularda çok daha yakın bir işbirliği içerisinde olmamız lazım. Bizim açımızdan kabul edilemez referandumdan sonra biz ilişkilerimizi geliştireceğimizi düşünüyoruz.

IKBY YAPTIRIMLARI

KDP’nin buradaki temsilcisinin geri gelmemesini istedik. Ayrıca Irak ile bizim askerlerimiz ortak tatbikat yapıyorlar. Daha başka, bundan sonra alınacak tedbirlerimiz de var. Bunun ipuçlarını sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Hazırlıkları tamamlanınca bunlar kademe kademe devreye girecek.

 

Yukarı