emperyalizme karşı mücadele konferansı
İç Açı

AKP Sözcüsü Ünal: Müftüye nikah yetkisi geri çekilmeyecek

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, müftülere nikah yetkisi veren tasarıyı geri çekmeyeceklerini söyledi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, müftülere nikah yetkisi veren tasarıyı geri çekmeyeceklerini söyledi. Ünal, “Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Müftülere nikah yetkisi verilmesiyle ilgili değişikliğe değinen Ünal, yasa tasarısını geri çekmeyeceklerini belirtti. Ünal, “Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi neyse yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Ünal, büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerinin ertelendiği haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Kongreler yıl sonuna kadar tamamlanacak. Büyükşehirlerin ilçe kongreleri 51 il kongresi bittikten sonra yapılacak. Neden sona bırakıldı. Çünkü Ankara’da giden konuşmacılar, katılımcılar yer alması gibi sorunlar yaşanmaması için sona bırakıldı” dedi.

“FETÖ, 15 Temmuz gecesi devleti ele geçirmeye çalıştı”

Ünal’a, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in “Darbeyi AKP’nin kendisi yaptı” sözleri soruldu. 15 Temmuz darbe girişiminin ‘sulandırılmak’ istenildiği savunan Ünal, “FETÖ, 15 Temmuz gecesi devleti ele geçirmeye çalıştı. 17-25 Aralık’ı da AKP’ye karşı bir şey olarak görmeyin. Bu da devleti ele geçirme hamlesiydi. Artık kimsenin FETÖ’nün ağzıyla konuşmasına tahammülümüz yok. 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun hesabını sorarız” diye konuştu.

Yukarı