Warning: Division by zero in /var/www/gazetemanifesto.com/www/web/public/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/class-wpseo-image-utils.php on line 223
Dış Açı

Suriye ile ABD Dünya Kupası elemelerinde karşılaşabilir

Suriye Dünya Kupası’nda Avustralya’yı geçmeyi başarsa Dünya Kupası’na katılmak için ABD’yle karşılaşabilir.

Dünya Kupası Asya elemelerinde grubunda 3. olarak Asya kıtası için play-off oynama hakkını elde eden Suriye, Avustralya’yı geçmeyi başarırsa Dünya Kupası’na katılmak için ABD’yle karşılaşabilir.

Asya elemelerinde grubunda üçüncü sırayı alan Avustralya, Asya elemelerinin play-off turunda Suriye’nin rakibi oldu. Bu turun galibi, Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu’ndan (CONCACAF) gelen bir takımla Dünya Kupası’na gidebilmek için play-off maçına çıkacak.

CONCACAF grubunda 3 takım doğrudan Dünya Kupası’na katılırken, 4. takım ise Avustralya-Suriye eşleşmesinin galibiyle play-off oynayacak.

CONCACAF’tan doğrudan Dünya Kupası’na katılacak son takım olmak için 3 takım kıyasıya yarışıyor. Şu anda 10 puanı olan Panama 3. sırada, 9’ar puanlı ABD ve Honduras ise 4. ve 5. sıradalar.

ABD’nin bu grubu 4. bitirme ihtimali bulunuyor. Bu gerçekleşirse, Suriye de Avustralya’yı elerse ABD-Suriye dünya kupasına katılmak için play-off maçı oynayacak.

Yukarı