Gençlik

22 yaşındaki üniversiteli, harçlığı için çalıştığı inşaatta can verdi

İstanbul’da 22 yaşındaki üniversiteli, iskeleden düşüp yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İstanbul Başakşehir’de harç parası için çalıştığı Emlak Konut Kayaşehir şantiyesinde çalışan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Haydar Bozarslan, iskeleden düşüp yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

12 Ağustos’ta iskeleden düşen ve Beylikdüzü Medicana Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alınan Bozarslan, 3 gün tedavi gördü. Doğum günü olan 15 Ağustos’ta hayatını kaybeden Bozarslan, Kalyon İnşaat’ın alt taşeronu Doğa Yapı’ya bağlı olarak çalışıyordu.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği okuyordu

Bingöl Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü’nde okuduğu öğrenilen Haydar Bozarslan’ın kendisiyle aynı şantiyede çalışan ağabeyi Murat Bozarslan, Evrensel‘in aktardığına göre, “Harçlığını, okul masraflarını çıkartmak için inşaatta çalışıyordu. Ailemizin durumu iyi değil. Ben de üniversite mezunuyum. Ben de aynı şantiyede çalışıyorum. 5 kardeştik, Haydar en küçüğümüzdü. Dördümüz evliyiz. Onlar İstanbul’a gelip belli bir kazanç elde edip eve dönüyorlardı. Haydar da çalışıp kendi harçlığını çıkarmak istiyordu. Bingöl’de ikinci öğretim okuyordu. 6 metrelik yüksekte çalışırken balkon kısmında malzeme alıyormuş ve dengesini kaybederek düşmüş” dedi.

“Başka Haydarlar olmasın” diyen Bozarslan “Babamız ve annemizin herhangi bir sosyal güvencesi zaten yok. Ücra köşelerde, sosyal güvencesiz, hiçbir iş güvenliği alınmadan çalıştırılan insanlara örnek teşkil eder. Haydar iradeli, karakterli bir çocuktu. Yaşama bağlı bir çocuktu” ifadelerini kullandı.

Bozarslan’ın cenazesinin memleketi Bitlis Ahlat’a götürüldüğü öğrenildi.

Yukarı