İç Açı

Kılıçdaroğlu’ndan iktidara “sen ben kavgasını bitirelim” çağrısı

Kılıçdaroğlu’ndan AKP’ye çağrı geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Düzce’de fındık üreticilerine konuşurken, yaptığı bir çağırıyla dikkat çekti. Kılıçdaroğlu konuşmasında fındık fiyatlarıyla ilgili konuşurken, fındık fiyatlarının düşüklüğünü eleştirdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu iktidara çağrı yaparak “sen ben kavgasını bitirelim” dedi.

Fındık üreticisinin başka gelir kaynağı olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tek gelir kaynağı. Onunla geçimini sağlıyor, onunla çocuğunu okutuyor. Onunla da sosyal güvencesini sağlıyor. Dolayısıyla bu bir nimettir ve bu nimetin hakkının verilmesi gerekir. Siz nasıl bu işin takipçisiyseniz ben de bu işin takipçisi olacağım. Benim birinci ricam hükümetten; Sen, ben kavgamızı unutalım. Vatandaşın derdi var. Buradaki vatandaşın derdi, ‘Bu fındığa kaç lira fiyat vereceksin bir an önce açıkla, beni kurda kuşa teslim etme.’ Sizin kurda kuşa teslim edilmemeniz lazım. Çoluğunuz var çocuğunuz var. Kimseye muhtaç edilmemeniz gerekiyor. Alın teriyle üretiyorsunuz alın teriyle kazanıyorsunuz.”

DHA’nın aktardığına göre Kılıçdaroğlu konuşmasında fındığın taban fiyatının da en az 14-15 lira olması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşüne atıfla “adalet fındık işçisi için de gerek” dedi.

 

Yukarı