Bilim Teknik

Türkiye'nin en çok yaptığı Google aramaları ortaya çıktı

2017’nin ilk 7 ayında Türkiye üzerinden yapılan Google aramaları belirlendi

Google verilerinden derlenen istatistiklere göre 2017’nin Ağustos ayına kadar Türkiye üzerinden Google kullanarak arama yapan kullanıcıların en çok arama yaptığı kelimeler belirlendi.

2017’nin ilk 7 ayında en çok artış gösteren aramalar, “gece gölgenin rahatına bak”, “içerde son bölüm”, “son depremler”, “survivor” ve “tv8 canlı” olduğu ortaya çıktı.

Derlenen istatistikler, Türkiye’deki internet kullanıcılarının interneti kullanma amaçlarını göstermesi açısından önemli veriler sunuyor.

Aylık periyotlar halinde Google üzerinden yapılan aramalar şu şekilde:

– 1 Ocak – 31 Ocak arası: – 1 Ocak-31 Ocak: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok aranan kelimeler, “Barbaros Şansal”, “reina”, “aöf sınav sonuçları 201” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Şubat-28 Şubat arası: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok arananlar, “hac sonuçları 2017”, “hac kura sonuçları 2017”, “diyanet hac kuraları 2017” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Mart-31 Mart arası: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok arananlar, “YGS sınav sonuçları”, “YGS sonuçları”, “İstanbullu gelin” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Nisan-30 Nisan arası: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok arananlar, “stats royale”, “Miraç Kandili”, “İbrahim Erkal” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Mayıs-31 Mayıs arası: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok arananlar, “Berat Kandili”, “Anneler Günü mesajı”, “Anneler Günü sözleri” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Haziran-30 Haziran arası: “Facebook”, “Youtube”, “hava durumu” en çok arananlar, “bayram namazı”, “bayram mesajları”, “Kadir Gecesi” en çok çıkış yapanlar.

– 1 Temmuz-31 Temmuz arası: “Facebook”, “hava durumu”, “son dakika” en çok arananlar, “Metin Hara”, “Game of Thrones 7 sezon 2 bölüm”, “Game of Thrones 7 sezon 1 bölüm”.

Yukarı