Sportmence

Milli Takım'ın yeni hocası Lucescu'dan ilk açıklama

A Milli Takım’ın başına getirilen Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ilk açıklamalarını yaptı.

Fatih Terim’in görevine son verilmesinin ardından A Milli Takım’ın başına getirilen Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ilk açıklamalarını yaptı.

BeIN Sports‘a konuşan Rumen teknik adam, Galatasaray’a nazik teklifleri için teşekkür ettiğini belirtirken, “Hala sahada olmak istiyorum. Hem sayın Demirören’e hem sayın Dürüst’e hem de sayın Yardımcı’ya çok teşekkür ederim. Bana güvendiler. Güzel bir birliktelik olacak” ifadelerini kullandı.

A Milli Takımın, 2018 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki durumunu da değerlendiren Lucescu, “Gruptan çıkmak için hala büyük bir şans var. Perşembe günü Türkiye’de olacağım. Gelir gelmez Riva’da kapanıp hem yapıyı hem de maçları inceleyeceğim. Bizim Kosova maçlarımızın bitmiş olması bir dezavantaj. Rakiplerimiz buralardan üçer puan alacaktır. Evimizde Hırvatistan ve İzlanda maçları çok önemli. Ama bizim için kırılma noktası Ukrayna deplasmanı olacaktır. Kharkiv’de fazla seyirci baskısı olmaz. Bunu değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Mircea Lucescu, “Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Dünya Kupası’na gidersek bu çok büyük bir başarı olacak. Türkiye’de çok güzel yıllar geçirdim. Dönecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Hep birlikte güzel günler görmek istiyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Yukarı