Sportmence

Futbol tarihinin en pahalı transferi gerçekleşti

İspanya Ligi’nde Barcelona, oyuncusu Neymar’ı 222 milyon Euro karşılığında Paris Saint-Germain’e transfer olduğunu açıkladı.  

İspanya Ligi’nde Barcelona, Brezilyalı yıldızı Neymar’ın sözleşme fesih bedeli olan 222 milyon Euro karşılığında Fransız ekip Paris Saint-Germain’e transfer olduğunu açıkladı.

Bugün Barcelona ile antrenmana izinli olduğu için katılmadığını duyuran Neymar, takım arkadaşlarıyla vedalaşarak tesislerden ayrılmıştı.

Barcelona Kulübü’nden yapılan açıklama, Neymar’ın aynı zamanda menajerliğini yapan babası ile birlikte kulüp tesislerinde bir buluşma gerçekleştirdiği ve kulüple sözleşmesinde bonservisiyle ilgili maddenin aktif hale gelmesini istediği bildirildi.

Buna göre Brezilyalı futbolcu, 222 milyon euro karşılığında bundan böyle PSG formasını giyecek. Sözkonusu transfer dünya futbol tarihinde bir futbolcuya ödenen en yüksek rakam olarak kayıtlara geçti.

Daha önce transfere ödenen rekor bedeller; 105 milyon Euro ile Paul Pogba’nın Juventus’tan Manchester United’a transferi ve Gareth Bale’ın 101 milyon Euro karşılığında Tottenham’dan Real Madrid’e transferi olmuştu.

Yukarı