İç Açı

Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 1'i binbaşı 2 asker hayatını kaybetti

Diyarbakır’da askeri aracın geçisi sırasında el yapımı patlayıcı infılak ettirildi.

Diyarbakır’da askeri aracın geçisi sırasında el yapımı patlayıcının infılak ettirilmesi sonucu iki asker hayatını kaybetti.

Olay, Lice ile Kulp ilçesi arasında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, PKK’liler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada, 1 binbaşı ile 1 uzman çavuş yaşamını yitirirken, 1 uzman çavuş da yaralandı.

Olaya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden şu açıklama yapıldı:

“Teröristle mücadele harekatı kapsamında Diyarbakır ili Lice ilçesi kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında teröristlerce döşenmiş olan mayın/el yapımı patlayıcıya basılması neticesinde Jandarma Binbaşı Ümit Çelik (2000-124) ve Jandarma Uzman Onbaşı Erkan Sakal (2013-100) isimli 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.”

 

Yukarı