İç Açı

Sosyalist Cumhuriyet gazetesinin yeni sayısı çıktı: Mahkum değilsin Türkiye!

Sosyalist Cumhuriyet gazetesinin 31. sayısı yayımlandı.

Haftalık gazete Sosyalist Cumhuriyet’in 31. sayısı yayımlandı. 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle “Kırk katır mı, kırk satır mı? Mahkum değilsin Türkiye” manşetiyle çıktı.

Gazetede, Amerikancı ve gerici FETÖ’nün darbe girişimi ile yine Amerikancı ve gerici AKP iktidarının bundan istifade ederek başlattığı OHAL darbesi arasında sıkışmanın kurtuluş getirmeyeceği vurgulanıyor.

Gazetenin her hafta yayımlanan PUSULA bölümü de bu sefer 15 Temmuz’a ayrılmış durumda. “15 Temmuz’un yıldönümünde” dosya başlığıyla çıkan PUSULA’da, “15 Temmuz: İslamcılar’ın kanlı hesaplaşması”, “Bir ortaklık öyküsü: Beraber yürüdük biz bu yollarda” ve “İşbirlikçi huzur arayışı: Siyasal İslam’ın Amerikancılığı” başlıklı yazılar yer alıyor.

Gazetenin “Haftanın Konusu” bölümünde ise Adalet Yürüyüşü sonrası sürecin değerlendirildiği bir yazı, Kültür-Sanat bölümünde geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren karikatürist Galip Tekin ile ilgili bir yazı, Sınıf Tavrı bölümünde ise iş cinayetlerinin ele alındığı bir değerlendirme yer alıyor.

Gazeteye ulaşmak için Türkiye Komünist Hareketi il ve ilçe örgütleri ile temas edebilir, sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

 

Yukarı