Kadınların Sesi

Biri susuyor diğeri başlıyor: 'Kadınlar ümmetin en büyük sorunu'ymuş!

Kadın düşmanı ve gerici Nurettin Yıldız, Sosyal Doku Vakfı’nın sohbet toplantısında yine kadınları hedef alan ifadeler kullandı

AKP’nin koruyup kollamasıyla Türkiye’de gündelik hayatın bir parçası haline gelen gerici kuruluşlar, toplumsal hayattaki işleyişin şeriat kurallarına göre yeniden düzenlenmesi özlemiyle ‘fetva’lar vermekten çekinmiyor.

“6 yaşında çocukla evlenilebilir”, “Çalışan kadınlar fuhuş sürecine destek oluyor” gibi ifadeleriyle bilinen, neredeyse her konuşmasında kadın düşmanlığı kustuğu sözleriyle hatırlanan, gerici ‘Sosyal Doku Vakfı’nın başkanı Nureddin Yıldız, bu kez kadınlarla ilgili tüm açıklamalarını özetleyecek nitelikte bir konuşmasıyla gündeme geldi.

Kadın düşmanı ve gerici isim, vakfının sohbet toplantısında yaptığı ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan konuşmasında, kadınları “ümmetin en büyük sorunu” olarak gördüğünü açıkladı. Muhammed peygamberin “Veda Hutbesi”nin en uzun mesajlarından birisinin kadınlar hakkında olduğunu söyleyen Yıldız, kadınların o dönemde de peygamber tarafından “sorun” olarak görüldüğünü belirtti. Yıldız, “Kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar, namaz da kılsalar, oruç da tutsalar, ümmetin sorunu olmaya devam edecekler” diyerek gericiliğin kadına bakış açısını gözler önüne serdi.

“Mücahit yetiştiremezler”

Birgün‘de yer alan habere göre, kadınların hak aramasının, “ümmetin ayağa kalkmasına engel” olduğunu ve bu şekilde ‘mücahit’ yetiştiremeyeceğini söyleyen Yıldız “Erkekler kadınlara zulmetmekle itham edildikçe mücahit yetişmez. Sabah namazına kalkmayan erkekler oldukça, Allah için doğurup Allah için yetiştireceğini bilmeyen kadınlar oldukça bu ümmet ayağa kalkmaz. Bu kan davası kadar, şeytana tapınmak kadar önemli bir konudur.” diye konuştu.

“Yuvanın dağılmaması için kadını dövün”

Peygamberin, “Kadınlara iyi davranın” vasiyeti nedeniyle “dizginleri ele alan kadınların şımardığını” söyleyen gerici vakfın kurucusu, “Peygamber de bunu öngördüğü için daha sonra,’edepsizlik ve fuhuş yaparlarsa dövün’ demiştir’ dedi. Yıldız’ın, yuvaların dağılmaması için kadınların dövülmesini isteyerek, “Yeter ki kol kırılsın yel içinde kalmasın” ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

 

Yukarı