İç Açı

Yarın davası başlayacak ama 40 gündür yakalanamadı!

Atatürk’e ve annesine ağır hakaret eden Nur Cemaati’nin Okuyucular kolunun hocalarından Hasan Akar, yaklaşık 40 gündür bulunamadı.

Atatürk’e ve annesi Zübeyde Hanım’a ağır hakaret içeren sözleri gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı verilen Nur Cemaati’nin Okuyucular kolunun hocalarından Hasan Akar yaklaşık 40 gündür bulunamadı. Akar’ın yarınki mahkemeye ‘kendiliğinden’ gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 9 gün süren soruşturma sonunda hazırladığı iddianamede Akar’ın soruşturmaya konu videsunda Atatürk, annesi ve babası hakkında hiçbir tarihi belgeye, gerçekliğe, delile dayanmayan, açık küfür içerecek şekilde Atatürk’ün hatırasına alenen hakarette bulunduğu anlatıldı.

Gerici Akar’ın “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından toplam 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapsi talep edildi.

Hakkındaki yakalama kararına rağmen 39 gündür kaçan Hasan Akar’ın yargılanmasına yarın Bakırköy 18’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Akar, duruşmaya gelirse hakim karşısına çıkarak kendisini savunacak.

Hasan Akar’ın tepki yağan konuşmasında Atatürk ve Zübeyde Hanım’la ilgili ağır hakaretlerde bulunmuştu.

Yukarı