İç Açı

Yırtık Atatürk posteri altında 19 Mayıs kutlaması

Çorum’daki bir lisede 19 Mayıs kutlamaları sırasında yırtık bir Atatürk posteri asıldı.

Dincilerin AKP gericiliğinden aldıkları cesaretle Atatürk ve ailesine yönelik hakaretleri özellikle şaibeli referandumdan sonra yoğunlaşırken, bir lisede yaşanan skandal olay, hakaretler konusunda gelinen noktayı gözler önüne serdi.

Çorum’da bulunan İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 19 Mayıs kutlamaları sırasında yırtık bir Atatürk posteri asıldı. Öğrenciler, yırtık Atatürk posteri önünde kutlamalar yaptı. Akıl almaz skandalın yaşandığı okulun müdürü Recep Turhan’ın ise AKP güdümlü Eğitim Bir-Sen’in İskilip Şubesi’nde yönetici olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan  Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, “Atatürk posterinin bu şekilde asılması ihmal mi kasıt mı? Şayet sonradan olduysa, program boyunca o şekilde asılı kalmasına neden sessiz kaldın? Bu görüntü seni hiç rahatsız etmedi mi? Yoksa Atatürk ile derdiniz mi var?” diye sorarak şunları dile getirdi:

“Son günlerde kendini tarihçi olarak addeden ancak tarih şuurunun uzağından yakınından geçmemiş olan, uydurdukları tarihle halkı yanıltmaya çalışan, yüce dinimizi kötü amaçları için kullanarak, ülkemizin kurucu değerlerine iftira atan, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve tesis ettiği tam demokrasi sayesinde bugün bu noktada olduğunu unutan, Atatürk’ün başarılarını küçümseyen hatta yok sayan bir anlayışla etrafına zehir saçan, cehaleti, pervasızlığı, küstahlığı ile içimizi sızlatan Atatürk düşmanı bu hakaret vari davranışlardan güç mü aldınız?”

İşte o poster:

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, gökyüzü ve açık hava

Yukarı