İç Açı

Kınalıada'da çocuklara seri tecavüz dehşeti

İstanbul Kınalıada’da bir öğretmenin dikkati, ortaokul öğrencisi üç kız çocuğunun bir buçuk yıldan beri tecavüze uğradığını ortaya çıkardı.

İstanbul Kınalıada’da bir öğretmenin dikkati, ortaokul öğrencisi üç kız çocuğunun bir buçuk yıldan beri tecavüze uğradığını ortaya çıkardı.

8 Mayıs Pazartesi günü ortaya çıkan utanç verici gerçek, Heybeliada Ortaokulu’nda Kınalıadalı üç kız öğrencinin teneffüste kavga etmesiyle gün yüzüne çıktı. Kız öğrencilerin kavgası sırasında yanlarından geçen Rehber Öğretmen M.Ş.’nin konuşmaları duydu. Tecavüzden bahsettiklerini anlayınca, konuşmalarda geçen üçüncü kızı da çağırdı. Üç öğrenci olayı ağlayarak anlattı, anlattıkça bir buçuk yıldır şantaj ve tecavüzle devam eden dehşetin sırrı ortaya döküldü.

Hürriyet gazetesinden Gülden Aydın‘ın haberine göre, öğretmen hemen Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne haber verdi. Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog gözetiminde ifadeleri alınan kız çocukları, yaşları 28 ile 30 arasında değişen kiralık bisikletçi İ.K., nalbur T.K., kiralık bisikletçi S.B.’nin adını verdi.

Şantaj yapmışlar

Kız öğrenciler tecavüz zanlılarının çıplak görüntülerini kaydettiğini, birine anlatırlarsa bu görüntüleri sosyal medyada paylaşacaklarını söylediklerini de anlattı. Adalar Emniyeti, haklarındaki iddiaları reddeden zanlıların evlerinde yaptıkları aramada, dijital malzemeleri incelemek üzere aldı. Silinen görüntüleri kurtarmak için polis laboratuvarının raporunu bekliyor.

ÇİM’deki ifadelerinin ardından Bakırköy İlk Adım Çocuk Yurdu’na götürülen kızlar, burada psikolojik yardım aldı. Kendilerinin ve ailelerinin isteği doğrultusunda F.İ. (15) ile D.C. (13) dün eve döndü. F.İ’nin kardeşi E.İ.’nin (13) çıkış işlemleri de yarın tamamlandıktan sonra dönecek.

“Yüz yüze baktığımız adamlardı”

 

Öğrencilerden D.C’nin babası E. C. olayla ilgili olarak “Yüz yüze baktığımız, güvendiğimiz evli barklı adamlardı. Kızım D., 13 yaşında. Tehdit edip şantaj yapmışlar. Korkusundan saklamış bizden. ÇİM dün aradı beni. Psikolojik destek alacak yavrum. Bu olayın dönüşü yok. Herkes yaptığını çekecek. Çekmezlerse farklı boyutlara gidecek. Kanuna, adalete her zaman güvenirim.” diye konuştu.

“Akrabamızdı”

F.İ. ile E.İ.’nin babası M.İ. ise “O alçaklar, yakın akrabamızdı. Kız alıp kız verdik. Evimizi, ekmeğimizi paylaştık bunca yıldır. Devlet en büyük cezayı versin. F. 13, E. 15 yaşında çocuk. Bunu nasıl yaparlar?” diyerek tepkisini gösterdi.

3 kişi tutuklandı

Olayla ilgili operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden İ.K, S.B. ve T.K ise çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Yukarı