İç Açı

Vali AKP'li vekili dövmüş

AKP’nin yayın organlarından Milat gazetesinde, bir valinin AKP’li bir milletvekilini tartakladığı yazıldı.

AKP’nin yayın organlarından Milat gazetesi yazarı Erdal Şimşek, adını vermediği bir valinin yine adını vermediği bir AKP’li Milletvekili’ni tartakladığını öne sürdü.

Şimşek, “Valilerden biri Ak Partili bir milletvekilini tartakladığı bilgisi geldi. Olay sırasında orada olanlarla konuştum ve maalesef doğru olduğunu tesbit ettim” diye yazdı.

“Milletvekili tartaklayan vali” başlıklı yazısında konuya ilişkin Erdal Şimşek, “Dünün kirli kaymakamları; Meral Akşener-Çiller kirli karanlık döneminin meşkûk kaymakamları bugün Yeni Türkiye’nin valilik makamını işgal etmiş durumdalar. Kaymakamlık yaptıkları yerlerde JİTEM’ler, Beyaz Toroslar, yargıya baskılar ve Yargısız infazlar tam egemen olan kirli karanlık adamların bugünkü Türkiye Cumhuriyeti Valilik Makamı’nda yerleri yoktur. Olsa olsa onların yeri F tipi cezaevleridir. Bu karanlık tiplere baktığımızda çoğu FETÖ damgasını yüreklerinde taşıdığını görüyoruz. Bugün nedamet getirip Meşveretçiyiz diye milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu tiplerin İçişleri Bakanlığı yüksek bürokrasisinde ‘devreleri’, ‘mesai arkadaşları’ oldukça fazladır. Ve bu şahıslar hükûmeti çok güzel aldatabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Şimşek ‘tartaklama’ iddiasını ise şu sözlerle anlattı:

“Geçtiğimiz günlerde kirli geçmişten gelen bu valilerden biri Ak Partili bir milletvekilini tartakladığı bilgisi geldi. Olay sırasında orada olanlarla konuştum ve maalesef doğru olduğunu tesbit ettim. Aynı vali, daha Önce AK Parti’li bir yöneticiye de küfür etmişti. Ve bu küfrü yanına kar kalmıştı. Milletin seçtiği vekile dahi ayar veren, Hükûmet olan partinin yöneticisine küfreden bu vali tipoloji ne yapmaz ki?”

Yukarı